DOBRE-FOTO.CZ HK Plus s.r.o.
Veverkova 1343/1
Hradec Kralove, 5000 02

telefon: 732 707 389
email: prodej@hkplus.cz
www: dobre-foto.cz


Tokina - stálý pokrok ve vývoji

Od uvedení první objektivu v roce 1981 Tokina neustále vyvíjí a zdokonaluje své výrobky. Každý nový model je dalším vylepšení v oblasti optiky, mechaniky, designu a materiálů. Současná série objektivů ATX-PRO v tomto trendu pokračuje a u každého nového modelu objektivu najdete inovovaný desing a nejnovější technologické postupy.

Kvalitnější než se na první pohled zdá

Tokina objektivy pouze nesestavuje z jednotlivých částí. Tokina provádí důkladný výběr použitých materiálů a při kompletování objektivů používá technologie pracující s mikronovou přesností, aby byla zaručena maximální funkčnost. Věnování max. pozornosti výrobě každého jednoho objektivu dovoluje Tokině vyrábět spolehlivé objektivy pro amatérské i profesionální fotografy.

Technologie AT-X

Technologie AT-X je koncept firmy Tokina, který se neustále vyvíjí a zdokonaluje již od prvního uvedení objektivu AT-X na trh v roce 1981. Zkratka AT-X je odvozena od původního firemního označení "Advanced Technology-Xtra". Toto označení nese zvláštní skupina objektivů, která se vyrábí za použití nejnovějších technologií. Díky použití bezprecedentní konfigurace optického systému, který vyvinula firma Tokina, bylo u objektivů dosaženo vysokých výkonů, nízké váhy a kompaktního designu. Velký důraz se klade také na ergonomii výrobků. AT-X znamená vynikající výkon s použitím nejmodernějších technologií.

Vnější zpracování

Armalitová povrchová úprava modelů označených Pro zvyšuje mechanickou odolnost a propůjčuje objektivům vysoce kvalitní vzhled. Ergonomický design klade důraz na ovládání a snadnou manipulaci. Příkladem může být speciálně profilovaná guma použitá na zoomovacích a ostřících kroužcích. Použitím původních materiálů Tokina zaručuje věrnou a bezchybnou funkčnost výrobků po mnoho let.

Funkčnost

Použití speciální slitiny duraluminium zaručuje vynikající životnost, stabilizuje torze a zlepšuje ovládání. Zároveň zaručuje plynulý chod objektivu po celou dobu jeho životnosti. Speciální rubrikant, který se používá na pohyblivých částech je vysoce odolný vůči extrémním teplotám.

 

 

Mechanizmy

  • Potažení všech pohyblivých částí speciálním rubrikantem zvyšuje životnost. Tokina sama vyvinula vysoce precizní technologii opracování mechanických součástí objektivů s přesností tolerance v mikronech.
  • Pohyblivé válečky, které se používají v mechanizmech zoomu a vnitřního zaostřování jsou vyráběny s mikronovou přesností. Tím je zaručen plynulý pohyb ostření a zoomu.
  • Příruby objektivů jsou vyrobeny z mosazi a ostatní mechanizmy jsou potaženy tvrzeným chrómem pro zvýšení odolnosti a životnosti.

Povrchová úprava

Prostřednictvím mnohovrstevné povrchové úpravy objektivů se minimalizují odlesky a nežádoucí účinky protisvětla.

 

 

Technologie objektivů Tokina

 

IF (Systém vnitřního zaostřování pomocí pohybu předních prvků)

IF (Systém vnitřního zaostřování pomocí pohybu předních prvků)

Jsou dva hlavní způsoby zaostřování objektivů. Přímý pohyb prvků vpřed (používá se hlavně u objektivů s pevným ohniskem) nebo otáčení celého tubusu přední skupiny (používá se hlavně u zoom objektivů). Systém vnitřního zaostřování, který používá Tokina, pohybuje každou skupinou čoček, ale nemění přitom celkovou délku objektivu. IF systém se zvláště používá u teleobjektivů.

Systém vnitřního zaostřování má několik výhod:

  • rychlé zaostřování
  • lepší manipulace s objektivem - lépe vyvážené těžiště díky menšímu počtu pohyblivých prvků okolo těžiště
  • rozměrově menší
  • snadné použití filtrů - přední příruba objektivů se neotáčí
 

IRF (Systém vnitřního zaostřování pomocí zadní skupiny)

IRF (Systém vnitřního zaostřování pomocí zadní skupiny) Pomocí pohybu zadní skupiny.
 

Floating System FE - systém vnitřního zaostřování

Při návrhu objektivu se kalibruje jeho astigmatizmus ve všech hodnotách mezi minimální vzdáleností zaostření a nekonečnem. Nicméně při velkých rozdílech v mezích zaostřování není dokonalá kalibrace možná. Zabudováním optických prvků, které se pohybují úměrně k nastavení zaostřovací vzdálenosti, lze astigmatizmus korigovat. Tento systém v konstrukci objektivů se nazývá Systém plovoucích prvků (Floating System).

 

Focus Clutch Mechanism - AutoFocus x ManualFocus

Focus Clutch Mechanism Mechanizmus pro přepínání AF dovoluje povytažením zaostřovacího kroužku vyřadit jeho funkčnost a využít maximální rychlost a účinnost automatického zaostřování. Kroužek lze snadno zatlačit zpět a opět zařadit jeho funkci pro využívání manuálního zaostřování.
 

One Touch Focus Clutch Mechanism

One Touch Focus Clutch Mechanism Systém přepínání dovoluje rychlou změnu mezi automatickýcm a manuálním způsobem zaostřování v jakékoliv poloze zaostřovacího kroužku
 

Multi Coating - mnohovrstevná povrchová úprava

Multi-Coating

Odrazy od povrchu optických členů jsou nepřítelem nejenom každého fotografa, ale i každého výrobce objektivů. Prostřednictvím mnohovrstevné povrchové úpravy objektivů se minimalizují odlesky a nežádoucí účinky protisvětla. Tokina vyvinula a zdokonalila technologii mnohovrstevné úpravy povrchu svých optických členů tak, že objektivy poskytují věrnou reprodukci barev a vykreslují čistý a ostrý obraz.

 

Asférické čočky

Asférické čočky

Standardní objektivy jsou sestavovány kombinováním sférických čoček. U takových objektivů se může vyskytnout problém, kdy paprsky světla procházející krajem a středem čočky nemusí být dobře zaostřeny do jednoho bodu. To představuje určité hranice optického výkonu širokoúhlých objektivů a objektivů s velkým průměrem čoček.

Kromě korekce sférického astigmatizmu tyto čočky plně korigují průtok světla a krajovou distorzi a vykazují vynikající výsledky v kombinaci s použitím plovoucích prvků.

Díky spolupráci s firmou Hoya dokáže Tokina vyrábět vysoce kvalitní lisované asférické skleněné optické prvky. Tato technologie nemá obdoby u jiných výrobců.

 

Sklo SD

Sklo SD

U objektivů se značkou SD se používá sklo se Supernízkou Disperzí. SD sklo minimalizuje sekundární spektrum vzniklé chromatickou aberací. V zásadě se u těchto objektivů používá optické sklo FK01 a FK02, které jim dává vlastnosti SD (APO). Použití SD skla dává teleobjektivům excelentní obrazovou kvalitu, koriguje barevnou aberaci celého obrazu a umožňuje přesné zaostření všech barev na rovině filmu.

Aktuálně prodávané objektivy Tokina

Zobrazit přehled >>>


0 ks zboží 0 Kč